Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Farba NoEM Electro Protector 3,5 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 160,00 zł 160.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Farba NoEM Electro Protector 

3,5 kg na pokrycie powierzchni 25m2

 

Farba NoEM ekranuje i pochłania nawet 99% szkodliwych pól elektromagnetycznych w zakresie niskich częstotliwości, nie zakłócając przy tym działania sieci komórkowej i Wi-Fi.

NoEM to komfort i wygoda użytkowania – działa już po nałożeniu jednej warstwy, zapewnia kryjący i estetyczny efekt, a dzięki białej barwie idealnie nadaje się jako podkład pod farby dekoracyjne.

Właściwości antyelektrostatyczne, pomagają utrzymać ściany w czystości, zapobiegając przyciąganiu brudu i kurzu.

Wydajna i kryjąca – wystarczy już jedna warstwa, by uzyskać dobre krycie. Przeznaczona jest do wszystkich rodzajów podłoży mineralnych.

NoEM stanowi idealny podkład pod farby dekoracyjne.

Farba NoEM adr biomagnetica 1

Właściwości i działanie

NoEM to pierwszy na świecie ekran pola elektrycznego, oparty o Technologię ADR, która wykorzystuje cząsteczki wody do pochłaniania szkodliwego pola elektrycznego. Dzięki właściwościom dielektrycznym (bardzo słabemu przewodzeniu prądu elektrycznego) zastosowanych materiałów, skutecznie pochłania pole, nie wymagając przy tym uziemienia. Pochłonięta energia zamienia się w nieszkodliwe ciepło, nieodczuwalne dla ludzkiego organizmu.

NoEM pochłania częstotliwości w zakresie od 0,1 do 100  000 Hz – w tym pole sieci domowej 230 V- 50 Hz, natomiast nie zakłóca fal radiowych, telewizyjnych, pozwala też na odbiór sieci komórkowej i Wi-Fi.

Farba NoEM Biomagnetica Zakres działania

Farba NoEm Biomagnetica wykres tłumienia 1Farba NoEM Biomagnetica wykres tłumienia 2

Wykres 1. Natężenie pola elektrycznego emitowanego przez przewód elektryczny w ścianie podłączonego do napięcia.

Wykres 2. Spadek pola elektrycznego po pomalowaniu ściany farbą NoEM. Natężenie pola elektrycznego wyraźnie zmalało.

 

Zjawisko pochłaniania pola elektrycznego przez farbę NoEM pokazuje krótki film:

 

Farba NoEM jest idealnym podkładem pod każdy rodzaj farb białych i barwionych stosowanych wewnątrz pomieszczeń. Działa stale w dzień i w nocy, nie zmieniając swoich właściwości ekranujących przez ponad 5 lat (nawet do 10 lat).

Farba NoEM to skuteczność i funkcjonalność:

 • ekranuje przez absorpcję szkodliwe pole elektryczne, emitowane zarówno przez urządzenia i instalacje w Twoim domu jak i na zewnątrz (np. linie wysokiego napięcia)
 • ekranowanie nie wymaga uziemienia
 • jest antyelektrostatyczna – zapobiega przyciąganiu brudu i kurzu
 • jest paroprzepuszczalna
 • pełni funkcję wydajnej i kryjącej farby białej
 • sprawdza się jako farba podkładowa – wzmacnia podłoże wyrównując jego chłonność i zwiększając przyczepność
 • tworzy matową, gładką powłokę bez spękań
 • zwiększa wydajność farb dekoracyjnych
 • nie chlapie i nie zostawia smug
 
Farba NoEM działa wirusobójczo
 
NoEM chroni nie tylko przed polami elektormagnetycznymi - ma ona także działanie wirusobójcze.
 
Farba NoEM ma wysoką zdolność wychwytywania cząsteczek wilgoci z powietrza, a to właśnie na nich unoszą się wirusy, w tym koronawirus. Kiedy trafią one na ścianę pomalowaną NoEM, zostają  wciągnięte w porowatą strukturę farby i zabite polem elektrycznego ładunku przestrzennego.
 
NoEM ma bardzo wysoka skuteczność w eliminacji wirusów. W przeciwieństwie do innych farb o właściwościach wirusobójczych, nie potrzebuje do swojego działania światła słonecznego lub innych źródeł energii. Działa całą dobę.
 
NoEM działa wirusobójczo jeżeli jest użyta jako farba dekoracyjna (nie podkładowa) - czyli jako ostatnia warstwa farby na ścianie. Jeżeli więc ma być ona użyta w pomieszczeniu, należy zmieszać ją z wybranymi barwnikami, w celu uzyskania pożądanego koloru i malować nią ściany i sufit.
 
Poniższy wykres przedstawia skuteczność wirusobójczą farby NoEM.
 
Farba NoEM wirusy wykres Biomagnetica

Po 10 minutach od rozpoczęcia badania na płytce kontrolnej prawie nie zaszła zmiana w ilości wirusów, na płytce pomalowanej NoEM ilość wirusów spadła o 25% (słupki niebieskie).

Po 100 minutach na płytce kontrolnej zmiana była minimalna – na tej z NoEM ilość wirusów spadła aż o 99,75%! (słupki czerwone). Zaledwie w 100 minut NoEM zabija praktycznie 100% wirusów, które osiądą na ścianach pomalowanego nią pomieszczenia!

Po 24 godzinach na płytce kontrolnej nastąpiła pewien spadek ilości wirusów, na tej pomalowanej NoEM ilość wirusów spadła z wartości wyjściowej około 2 600 000 na mniej niż 100. To różnica ok. 99,99%.

Wykres jest w skali logarytmicznej - każdy przedział jest większy od leżącego pod nim o 10 razy.

Badanie wykonano wykonano w laboratorium wirusologicznym firmy ProChimia Surfaces Sp. z o.o. przy użyciu wirusa BHV-1.

 

Malowanie farbą NoEM

Jeżeli zamierzasz użyć NoEM:

- tylko w celu ochrony przed wpływem pól elektromagnetycznych - możesz stosować ją jako farbę podkładową, na którą później nałożysz farbę właściwą,

- w celu ochrony przed wpływem pól elektromagnetycznych oraz przed wirusami - farba NoEM nie powinna być pokrywana inną farbą. Jeżeli chcesz pomalować powerzchnie na biało, użyj zwykłej farby podkładowej a na nią nałóż warstwę NoEM. Jeżeli chcesz mieć ścianę w wybranym kolorze - wymieszaj farbę NoEM z wybranym pigmentem.

 

Etap pierwszy - przygotowanie powierzchni:

NoEM jest gotowa do aplikacji bezpośrednio z opakowania. Nie mieszaj farby z innymi substancjami, ale w razie konieczności możesz rozcieńczyć ją wodą - dodaj maksymalnie 5% wody (175 ml).

Zabezpiecz dokładnie powierzchnie nieprzeznaczone do malowania (okna, drzwi, framugi) i elementy metalowe przed korozją.

W razie pojawienia się jakichkolwiek zabrudzeń, zmyj je obficie wodą.

Aby NoEM była w pełni skuteczna zadbaj o odpowiednią wilgotność pomieszczenia – powinna być większa niż 35%. Optymalna, najbardziej korzystna dla Twojego zdrowia jej wartość to 60%.

Farbę NoEM można stosować na:

 • tynki gipsowe i cementowe
 • tynki cementowo-wapienne
 • tynki wapienne
 • cienkowarstwowe tynki mineralne i akrylowe
 • beton
 • płyty gipsowo-kartonowe

 

Etap drugi - nałożenie farby:

Nanoś farbę na oczyszczoną powierzchnię, aż do momentu uzyskania jednolitej i równomiernej powłoki. Możesz aplikować farbę również poprzez natrysk mechaniczny.

NoEM działa już po nałożeniu jednej warstwy, jednak w celu zwiększenia jego właściwości ekranujących możesz nanieść drugą warstwę farby. Nakładaj po wyschnięciu pierwszej metodą „na krzyż” – zawsze pamiętaj o zachowaniu jednego kierunku nakładania dla danej warstwy.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę otoczenia, która powinna wynosić od +5°C do +25 °C. Przy optymalnej temperaturze +20 °C i wilgotności powietrza 65%, farba schnie ok. 6 h. Niska temperatura i wysoka wilgotność wydłużają czas schnięcia farby.

Narzędzie po malowaniu wyczyść pod bieżącą wodą.

 

RADA: Jeżeli zamierzasz zastosować farbę NoEM, a twój dom lub mieszkanie nie ma jeszcze położonych tynków wewnętrznych, radzimy sfotografować przebieg przewodów elektrycznych na ścianach i sufitach - po pomalowaniu NoEM mogą być one niewykrywalne dla czujników, co może skutkować uszkodzeniem przewodów przy np. wierceniu otworów w ścianach.

 

Farba NoEM jest idealna nie tylko do mieszkań, ale także dla szpitali, placówek służby zdrowia, szkół, urzędów, teatrów i wszystkich innych miejsc, gdzie przebywa dużo osób – w kilka godzin może usunąć wirusy z pomieszczeń!

Artykuł o NoEM

(tygodnik Angora, kwiecień 2022)

NoEM Biomagnetica Angora artykuł

 

Artykuł o NoEM

(Przegląd Techniczny 2 / 2022)

Przegląd Techniczny 2022 2 Farba NoEM Biomagnetica

Opinie o produkcie (0)

Produkt dnia
Mata Chair 35 x 35 cm
Mata Chair 35 x 35 cm

240,00 zł

szt.
ADR TEX L - 100 x 200 cm
ADR TEX L - 100 x 200 cm

370,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl