Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

ADR PAD 13"

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 180,00 zł 180.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.704
Producent: ADR System
Kod produktu: APAD_13"

Opis

ADR PAD 13"

przekątna 13 cali, grubość ok. 2 mm, ok. waga ok. 85 g

 

ADR PAD to ekran chroniący człowieka przed polami elektrycznymi niskiej i wysokiej częstotliwości oraz falami wysokiej częstotliwości, np. Wi-Fi. Chociaż pola te są nieodczuwalne, to codzienne wielogodzinne przebywanie w ich zasięgu nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. ADR PAD jest przeznaczony głównie do ochrony człowieka podczas korzystania z komputera.

Powszechnie stosowanymi ekranami pola elektromagnetycznego są przewodzące materiały w postaci folii aluminiowej, siatki miedzianej, które wymagają uziemienia oraz tworzą klatkę Farada’ya. Wbrew pozorom doskonałe właściwości ekranujące posiada woda. Odpowiednio zmodyfikowana i wprowadzona w matrycę, może chronić człowieka przed nadmiernym promieniowaniem, a zaabsorbowana energia przemieniana jest w ciepło (mowa o cieple na poziomie cząsteczkowym (patrz dział Technologia ADR) - ADR PAD nie nagrzewa się).

ADR PAD

ADR PAD, wyprodukowany przez polską firmę ADR System, która jest pionierem na skalę światową zajmującą się tą problematyką ekranowania pól, bazuje na Technologii ADR. Na wykresie poniżej przedstawiony jest kompozyt zastosowany w ADR PAD, który wykazuje dużą stratność dielektryczną (skuteczność ekranowania) w zakresie częstotliwości od 1 Hz do 10 kHz .

ADR PAD wykres pochłaniania Biomagnetica

Stratność dielektryczna (zdolność pochłaniania) pola elektrycznego przez ADR PAD

 

Ekran zastosowany w ADR PAD, pochłaniający pola o niskich i wysokich częstotliwościach, powstał w ramach projektu nr POIR.02.03.02-22-0006/15 oraz przy współpracy z Instytutem Fizyki Molekularnej PAN Poznań. Opracowany materiał kompozytowy pozwolił rozszerzyć zakres ekranowania do kilku GHz. Umożliwiło to efektywne rozwiązanie problemu ochrony człowieka przed działaniem pola elektromagnetycznego o wysokich częstotliwościach. Dzięki temu ADR PAD posiada właściwości ekranujące pola elektromagnetycznego w niskich oraz wysokich częstotliwościach, w tym wykorzystywanych przez telefonię komórkową oraz Wi-Fi.

 

W roku 2014 firma ADR System wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym i Medycznym w Poznaniu rozpoczęła badania mające na celu ewentualną ocenę skutków wpływu pola elektrycznego PE, magnetycznego PM, elektromagnetycznego PEM dla częstotliwości 50 Hz na jakość nasienia męskiego. Stwierdzono negatywny i zarazem istotny w stosunku do kontroli wpływ wyżej wymienionych pól na niektóre parametry jego oceny. Zastosowanie w badaniach ekranów wytworzonych według Technologii ADR skutecznie chroniło przed szkodliwym oddziaływaniem pól na nasienie.

 
Zastosowanie

ADR PAD należy umieszczać pod laptopem, będzie on ekranował pole elektryczne niskich częstotliwości przez absorbcję, dzięki temu urządzenie nie wymaga uziemienia (ADR System stworzyło pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie!).

ADR PAD powinny stosować osoby, które korzystają z laptopa lub innego urządzenia, w szczególności jeżeli trzymają je na kolanach.

ADR PAD jest również ekranem pola elektromagnetycznego wyższych częstotliwości typu Wi-Fi.

Ekranowanie pola elektromagnetycznego wyższych częstotliwości w pierwszej fazie odbywa się przez absorbcję, w drugiej przez odbicie i ponowną absorbcję.

Powłoka z impregnowanego korka

Ilość warstw: 11.

Ilość warstw aktywnych (ekranujących): 5.

 

ADR PAD Biomagnetica

ADR PAD Biomagnetica

 
Dbanie o ADR PAD

ADR PAD NIE MOŻNA prać w pralce ani prasować.

W przypadku zabrudzenia Matę ADR można przemyć gąbką nasączoną wodą z niewielką ilością detergentu.

Okres trwałości ADR PAD to 5 lat – po tym czasie należy wymienić ADR PAD na nową.

Udzielamy gwarancji na rok od daty zakupu.

 

Nagrody

 

 

Międzynarodowa Wystawa

Wynalazczości Genewa 2011

(Szwajcaria IV 2011)

 Złoty Medal
dla Technologii ADR
w kategorii
„Ochrona Środowiska”


Artykuły w Czytelni związane z tym produktem

ADR TEX Raport Instytut Fizyki Molekularnej PAN

Raport z badań nad ADR TEX

sporządzony przez Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

(raport w języku angielskim)

 

 

Mata ADR   

Mata ADR

 

   

Człowiek a pola elektryczne i magnetyczne

 

badanie marchew   

Wpływ pola magnetycznego oraz ekranowania pól zmiennych na nasiona.

 

Opinie o produkcie (0)

Produkt dnia
Mata Chair  35 x 35 cm
Mata Chair 35 x 35 cm

198,00 zł

szt.
ADR TEX L - 100 x 200 cm
ADR TEX L - 100 x 200 cm

294,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl