Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

ADR-4

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 230,00 zł 230.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

ADR-4

 

Kilka słów o ADR-4 

ADR-4 to dysk wytwarzający stałe pole magnetyczne, które zmienia właściwości fizyczne wody na bardziej korzystne dla zdrowia. Picie wody poddanej wpływowi ADR-4 ma bardzo pozytywny wpływ na organizm i polecane jest zarówno profilaktycznie jak i w niektórych schorzeniach.

ADR-4 to produkt polski - stworzony przez polskich naukowców i produkowany w Polsce. Jest jedynym tego typu urządzeniem, którego działanie jest udowodnione zarówno laboratoryjnie jak i klinicznie.

Niestety w związku ze zmianą przepisów dotyczących tego typu urządzeń, od stycznia 2016 nie możemy napisać nic o właściwościach tego produktu, pomimo że było on przez kilkanaście lat zarejestrowany jako urządzenie medyczne klasy I.

Pierwszy ADR-4 został skonstruowany w 1989 r. Przez wiele lat testowany był w różnych placówkach naukowo-badawczych. Zdobył bardzo prestiżowe nagrody na światowych wystawach wynalazczości (patrz menu Technologia ADR).

 


Przestrzenny rozkład stałego pola magnetycznego nad dyskiem ADR-4.

Dysk wytwarza pole magnetyczne o natężeniu 20 gausów (2 militesle).

 

ADR-4 zastosowanie

ADR-4 jako dysk do zmiany właściwości fizycznych wody

w napojach i pokarmach. Pole wytwarzane przez dysk porządkuje strukturę wody na bardziej korzystną dla organizmów żywych (ludzie, zwierzęta, rośliny). Zmiana taka jest wyczuwana przez około 80% osób jako lekka poprawa smaku. Woda poddana wpływowi ADR-4 jest określana jako bardziej delikatna i jedwabista w stosunku do próbki nie poddanej działaniu dysku.

Zasada działania ADR-4 na wodę

Wartość stałego pola magnetycznego Ziemi spadło w ciągu ostatnich 100 lat o ponad 30%. Pole to stabilizuje i porządkuje strukturę wody poprzez wzmacnianie wiązań wodorowych. W tym samym czasie powszechne użycie prądu elektrycznego podniosło natężenie zmiennych pól elektrycznych w naszych domach o ok. milion razy w porównaniu z ich poziomem naturalnym (0,0001 V/m). Nie pozostaje to bez znaczenia dla właściwości fizycznych wody, gdyż zmienne pola elektryczne wpływają niekorzystnie na strukturę wody - powodują osłabianie, deformowanie, a nawet zrywanie wiązań wodorowych (więcej o polach elektrycznych w dziale Czytelnia).

Dysk ceramiczny wytworzonego według Technologii ADR pochłania i niweluje zmienne pola elektryczne. W ten sposób ekranuje stawiane na nim naczynie z wodą czy pokarmem. Woda ma z nimi kontakt w naszych domach (lodówki, kuchenki i piekarniki elektryczne, mikrofalowe, itp.), w sklepach lub wodociągach. Energia pochłoniętego pola zamieniana jest w ciepło (nie jest ona wyczuwalna dla człowieka).

Elementy magnetyczne o różnej indukcji wytwarzają niejednorodne stałe pole magnetyczne. Pole to stabilizuje wiązania wody i nadaje jej strukturze klasterowej harmonię.

Samo obniżenie napięcia powierzchniowego (woda staje się bardziej miękka) ma duże znaczenie dla organizmów żywych. Ułatwia to przenikanie składników odżywczych i tlenu do komórek oraz wydalanie produktów przemiany materii. Ma to wpływ na witalność, wydolność i odporność całego organizmu. Zjawisko to można porównać do prania – im bardziej miękka woda, tym mniej proszku i energii musimy na nie zużyć. Twarda woda utrudnia zarówno pranie, jak i wymianę składników na poziomie komórkowym. Niestety w Polsce mamy przeważnie twardą wodę.

 

Atesty:

 • Świadectwo Badania Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi;
 • Niemieckie świadectwo TÜV dopuszczające ADR-4 do kontaktu z żywnością.

 

Zmiany w wodzie wywoływane przez ADR-4:

 • obniżenie napięcia powierzchniowego (zwiększa zdolność zwilżania);
 • zwiększanie stopnia agregacji (rozdrobnienia) pozlepianych cząsteczek wody;
 • zmiana przenikalności elektrycznej;
 • zmiana przewodnictwa elektrycznego;
 • zmiana własności biologicznych.

Mikroskopowy obraz kropli wody mineralnej "Staropolanka" po odparowaniu ( powiększenie 1300 x ).
A – obraz wody (A1 - środek kropli, A2 - brzeg kropli),
B – obraz tej samej wody po działaniu ADR-4.
Wpływ ADR-4 spowodował zmiany w krystalizacji (uporządkowanie) rozpuszczonych w wodzie składników. Zdjęcia wykonano na Politechnice Gdańskiej.


Zmiany wody jakie powoduje ADR-4 są wyczuwalne przez około 80% osób jako lekka różnica w smaku i dotyku wody w ustach. Próbka tej samej wody poddanej wpływowi ADR-4 jest określana jako bardziej jedwabista w stosunku do próbki nie poddanej działaniu dysku.

 

Produkt jest na rynku ponad od 16 lat i przez ten czas nie zarejestrowano żadnego przypadku negatywnego wpływu ADR-4 na zdrowie.

 

Obserwacje użytkowników ADR-4

Cukrzyca – wielu użytkowników ADR-4 chorujących na cukrzycę zauważa znaczne uregulowanie się poziomu cukru i ciśnienia, co często pozwala zmniejszyć dawki leków. ADR-4 korzystnie wpływa na poprawę krążenia obwodowego, co może być wykorzystane w profilaktyce powikłań cukrzycy (stopa cukrzycowa, uszkodzenia nerek, trudno gojące się rany, itp.).

Obrzęki – użytkownicy donoszą też o skuteczności stosowania ADR-4 przy obrzękach i opuchnięciach – zwłaszcza nóg u osób starszych lub chorujących na nerki.

Poprawa krążenia obwodowego – osoby z marznącymi stopami lub dłońmi (zespół Raynaud) najszybciej zauważają poprawę. Niekiedy już po tygodniu regularnego stosowania ADR-4 widzą istotną poprawę ukrwienia oraz ciepłoty dłoni i stóp. użytkownicy donoszą też o skuteczności stosowania ADR-4 przy obrzękach i opuchnięciach – zwłaszcza nóg u osób starszych lub chorujących na nerki.

Usuwanie toksyn i innych szkodliwych substancji – ADR-4 poprzez wzmocnienie nerek, wspomaga procesy oczyszczania organizmu. Dlatego polecany jest profilaktycznie mieszkającym na terenach uprzemysłowionych.

Regularne stosowanie ADR-4 jest ważnym uzupełnieniem codziennej profilaktyki zdrowotnej. Należy jednak pamiętać, że stosowanie ADR-4, pomimo wysokiej wartości profilaktycznej, nie zastępuje leczenia konwencjonalnego; jedynie wspomaga je poprzez wyrównywanie zaburzeń równowagi organizmu i poprawę ukrwienia obwodowego.

Badania

ADR-4 został bardzo wysoko oceniony przez środowiska naukowe, zarówno w Polsce jak i na świecie (patrz menu Technologia ADR). Podkreślana jest nowatorskość zastosowanej w nim idei. Spotkał się on też z bardzo dużym zainteresowaniem badaczy i konsumentów.

Do tej pory badania ADR-4 w Polsce zostały przeprowadzone m.in. w:

•    Pracowni Radiofizycznej Instytutu Radiologii A.M. oraz Zakładu Radiologii Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu,
•    Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi.

 
Jednakże, od stycznia 2016 nie możemy publikować wyników tych badań.


 

Sposób użycia ADR-4 do zmiany właściwości fizycznych wody

Dysk należy położyć płasko napisem „ADR-4” ku górze.

Tuż przed spożyciem napój lub posiłek należy ustawić na dysku na ok. 3–4 minuty.

Kilkulitrowe butelki, kartony czy naczynia należy pozostawić na ADR-4 na ok. 10–15 minut. Płyny należy wstrząsnąć lub zamieszać przed postawieniem na ADR-4.

Bezsporną zaletą ADR-4 jest prostota i powtarzalność stosowania. Bardzo ważne jest też to, że ADR-4 można stosować także do potraw lub napojów gorących Najlepsze do stawiania na ADR-4 są naczynia, ceramiczne, szklane, lub plastikowe. Należy unikać naczyń metalowych.

Każda kolejna obróbka pokarmu czy napoju (gotowanie, smażenie, czy nawet wstawienie go do lodówki lub w pobliżu urządzenia elektrycznego) spowoduje kolejną zmianę właściwości wody – należy ponownie użyć ADR-4.

Herbaty, napary ziołowe czy kawę najlepiej zaparzać w szklance stojącej na ADR-4 – będą one bogatsze w składniki, a ich smak będzie głębszy.

Aby uzyskać trwały efekt poprawy zdrowia należy spożywać przynajmniej 3 szklanki płynów z ADR-4 dziennie, profilaktycznie 1-3 szklanki. Najlepiej jeżeli na ADR-4 będziemy stawiać wszystko co jemy i pijemy - nie zachodzi możliwość przedawkowania.

 

Co stawiać na ADR-4

Spożywane przez nas pokarmy zawierają przynajmniej 40% wody. Dlatego też na ADR-4 można stawiać:

 • zimne i gorące napoje, herbatę, kawę, soki, wino,
 • mleko i nabiał,
 • zupy,
 • owoce,
 • warzywa świeże jak i gotowane,
 • ugotowane ziarna (ryż, kasze),
 • pieczywo,
 • inne.

 


Dbanie o ADR-4

Dysk umieszczony jest w plastikowej obudowie wykonanej z wysokiej jakości tworzywa posiadającego certyfikat dopuszczający je do bezpośredniego kontaktu z żywnością.  

ADR-4 ma 9,5 cm średnicy i 1,7 cm grubości, waży ok. 120g. Do swego działania nie wymaga baterii ani zewnętrznego zasilania.

ADR-4 można myć płynem do mycia naczyń i płukać pod bieżącą wodą, myć w zmywarce. Na ADR-4 można stawiać szklankę z gorącą herbatą lub talerz zupy ale nie można stawiać rozgrzanych naczyń o temperaturze powyżej 80˚C. Może to spowodować odkształcenie plastikowej obudowy.

Upadek dysku może spowodować uszkodzenie mechaniczne. Jeżeli ADR-4 grzechocze to znaczy, że został uszkodzony i należy wymienić go na nowy.

Gwarancja na produkt wynosi 12 miesięcy od daty zakupu. Zapewniamy efektywne działanie przez 5 lat od daty zakupu. Po tym czasie dysk słabnie i należy wymienić go na nowy.

Stary ADR-4 można używać do odstawionej wody dla kwiatów lub zakopać w pobliżu korzenia krzewu lub drzewa.

Otworzenie dysku jest równoznaczne z jego zniszczeniem i nie podlega reklamacji.

 

Nagrody

47. Światowy Salon
Innowacji Brussels
Eureka
Bruksela, 1998 r. 

f

Złoty Medal dla ADR-4  

s

Złota Statuetka
– nagroda specjalna
przyznana przez
Instytut Wspólnoty
Europejskiej dla Promocji
Przedsięwzięć Handlowych


 Stowarzyszenie Polskich
Wynalazców
i Racjonalizatorów
(Warszawa 1998)n

Medal Marii
Skłodowskiej–Curie
za ADR-4 nadany
z okazji jubileuszowej
100. rocznicy odkrycia
polonu i radu. 

   2. Międzynarodowa Wystawa
Wynalazków INNOWACJE
(Gdynia 1999).


i
Srebrny Medal

 

 49. Światowy Salon
Innowacji Brussels
Eureka,
Bruksela, 2000 r.


vf
Złoty Medal
dla ADR-4
 

 

 

 17. Światowe Targi
Innowacji Technicznych
INPEX 2001
(Pittsburg, USA)

 


c
Srebrny Medal
dla ADR+4
w kategorii „Terapia”


 

 

c
Brązowy Medal
dla ADR-4
w kategorii „Nauka”


 

vc

Grand Prix całej wystawy
 
dla ADR-4
 15. Światowy
Zjazd Geniuszy
(Tokio, Japonia,
XI 2001 r)x

 Złoty Medal
dla ADR-4
w kategorii
„Dla ochrony zdrowia”


 

 

 

 

 

 Więcej informacji o ADR-4 w Czytelni

 

Opinie o produkcie (7)

6 lipca 2019

Dla mnie - rewelacja. Działa niemalże jak panaceum. Bóle brzucha, zębów, głowy, bóle kręgosłupa, opuchlizna i inne dolegliwości związane z funkcjonowaniem mojego organizmu. Nie muszę używać medykamentów przy wielu dolegliwościach - zastępuje mi je ADR-4. W domu używam jeden dysk ja, drugi żona. Wielu znajomych również zakupiło i jest zadowolonych. Zaskoczył mnie tylko jeden z kolegów, który przyłożył dysk do bolącego miejsca i stwierdził, że jest potwornie zimny. Odłożył go, gdyż nie mógł tolerować tego zimna. Nie wiem z czego to wynika i bardzo mnie to zastanowiło

22 lipca 2019

Najprostszym doświadczeniem które naocznie udowodni sceptykom że dysk ten powoduje ,,jakieś" zmiany w strukturze wody jest porównanie wyglądu zamrożonych kostek lodu przysłowiowej kranówki i wody która ,,odstała swoje" na ADR-4. Takie doświadczenie może wykonać każdy kto ma w domu lodówkę.

9 stycznia 2020

Pozbyłem się całkowicie zespołu Raynaud.

26 stycznia 2020

Używam już kilka lat. Zacząłem po zawale serca. Jestem bardzo zadowolony.

5 maja 2021

Stosuję jako środek przeciwbólowy z bardzo dobrym skutkiem. Kładę na bolące miejsce i po jakimś czasie najczęściej przestaje boleć, szczególnie wieczorem. Oczywiście nie działa na wszystko

13 czerwca 2022

uzywam 10 lat.Sprawdzalem zmiane napiecia powierzchniowego - maleje. jestem po udarze niedokrwiennym. Nie biore zadnych lekow tylko uzywam ADR- 4. Nie choruje.

2 marca 2023

Jezeli jest odczucie zimna to dobrze moze wlasnie swiadczyc ze dysk dziala jak powinien . Wiazania wodorowe sa najsilniejsze w 4 s c i jak sie posmarujecie aromatolem czy spirytusem salicylowym dane miejsce sie robi zimne wlasnie z tego powodu antyutleniajacego .

Produkt dnia
Mata Chair 35 x 35 cm
Mata Chair 35 x 35 cm

198,00 zł

szt.
ADR TEX L - 100 x 200 cm
ADR TEX L - 100 x 200 cm

294,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl