Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

ADR-4

ADR-4
 • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 176,00 zł 235,00 zł 176.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

ADR-4

 

Kilka słów o ADR-4 

ADR-4 to dysk wytwarzający stałe pole magnetyczne, które zmienia właściwości fizyczne wody na bardziej korzystne dla zdrowia. Picie wody poddanej wpływowi ADR-4 ma bardzo pozytywny wpływ na organizm i polecane jest zarówno profilaktycznie jak i w niektórych schorzeniach.

ADR-4 to produkt polski - stworzony przez polskich naukowców i produkowany w Polsce. Jest jedynym tego typu urządzeniem, którego działanie jest udowodnione zarówno laboratoryjnie jak i klinicznie.

Niestety w związku ze zmianą przepisów dotyczących tego typu urządzeń, od stycznia 2016 nie możemy napisać nic o właściwościach tego produktu, pomimo że było on przez kilkanaście lat zarejestrowany jako urządzenie medyczne klasy I.

Pierwszy ADR-4 został skonstruowany w 1989 r. Przez wiele lat testowany był w różnych placówkach naukowo-badawczych. Zdobył bardzo prestiżowe nagrody na światowych wystawach wynalazczości (patrz menu Technologia ADR).

 


Przestrzenny rozkład stałego pola magnetycznego nad dyskiem ADR-4.

Dysk wytwarza pole magnetyczne o natężeniu 20 gausów (2 militesle).

 

ADR-4 zastosowanie

ADR-4 jako dysk do zmiany właściwości fizycznych wody

w napojach i pokarmach. Pole wytwarzane przez dysk porządkuje strukturę wody na bardziej korzystną dla organizmów żywych (ludzie, zwierzęta, rośliny). Zmiana taka jest wyczuwana przez około 80% osób jako lekka poprawa smaku. Woda poddana wpływowi ADR-4 jest określana jako bardziej delikatna i jedwabista w stosunku do próbki nie poddanej działaniu dysku.

Zasada działania ADR-4 na wodę

Wartość stałego pola magnetycznego Ziemi spadło w ciągu ostatnich 100 lat o ponad 30%. Pole to stabilizuje i porządkuje strukturę wody poprzez wzmacnianie wiązań wodorowych. W tym samym czasie powszechne użycie prądu elektrycznego podniosło natężenie zmiennych pól elektrycznych w naszych domach o ok. milion razy w porównaniu z ich poziomem naturalnym (0,0001 V/m). Nie pozostaje to bez znaczenia dla właściwości fizycznych wody, gdyż zmienne pola elektryczne wpływają niekorzystnie na strukturę wody - powodują osłabianie, deformowanie, a nawet zrywanie wiązań wodorowych (więcej o polach elektrycznych w dziale Czytelnia).

Dysk ceramiczny wytworzonego według Technologii ADR pochłania i niweluje zmienne pola elektryczne. W ten sposób ekranuje stawiane na nim naczynie z wodą czy pokarmem. Woda ma z nimi kontakt w naszych domach (lodówki, kuchenki i piekarniki elektryczne, mikrofalowe, itp.), w sklepach lub wodociągach. Energia pochłoniętego pola zamieniana jest w ciepło (nie jest ona wyczuwalna dla człowieka).

Elementy magnetyczne o różnej indukcji wytwarzają niejednorodne stałe pole magnetyczne. Pole to stabilizuje wiązania wody i nadaje jej strukturze klasterowej harmonię.

Samo obniżenie napięcia powierzchniowego (woda staje się bardziej miękka) ma duże znaczenie dla organizmów żywych. Ułatwia to przenikanie składników odżywczych i tlenu do komórek oraz wydalanie produktów przemiany materii. Ma to wpływ na witalność, wydolność i odporność całego organizmu. Zjawisko to można porównać do prania – im bardziej miękka woda, tym mniej proszku i energii musimy na nie zużyć. Twarda woda utrudnia zarówno pranie, jak i wymianę składników na poziomie komórkowym. Niestety w Polsce mamy przeważnie twardą wodę.

 

Atesty:

 • Świadectwo Badania Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi;
 • Niemieckie świadectwo TÜV dopuszczające ADR-4 do kontaktu z żywnością.

 

Zmiany w wodzie wywoływane przez ADR-4:

 • obniżenie napięcia powierzchniowego (zwiększa zdolność zwilżania);
 • zwiększanie stopnia agregacji (rozdrobnienia) pozlepianych cząsteczek wody;
 • zmiana przenikalności elektrycznej;
 • zmiana przewodnictwa elektrycznego;
 • zmiana własności biologicznych.

Mikroskopowy obraz kropli wody mineralnej "Staropolanka" po odparowaniu ( powiększenie 1300 x ).
A – obraz wody (A1 - środek kropli, A2 - brzeg kropli),
B – obraz tej samej wody po działaniu ADR-4.
Wpływ ADR-4 spowodował zmiany w krystalizacji (uporządkowanie) rozpuszczonych w wodzie składników. Zdjęcia wykonano na Politechnice Gdańskiej.


Zmiany wody jakie powoduje ADR-4 są wyczuwalne przez około 80% osób jako lekka różnica w smaku i dotyku wody w ustach. Próbka tej samej wody poddanej wpływowi ADR-4 jest określana jako bardziej jedwabista w stosunku do próbki nie poddanej działaniu dysku.

 

Produkt jest na rynku ponad od 16 lat i przez ten czas nie zarejestrowano żadnego przypadku negatywnego wpływu ADR-4 na zdrowie.

 

Obserwacje użytkowników ADR-4

Cukrzyca – wielu użytkowników ADR-4 chorujących na cukrzycę zauważa znaczne uregulowanie się poziomu cukru i ciśnienia, co często pozwala zmniejszyć dawki leków. ADR-4 korzystnie wpływa na poprawę krążenia obwodowego, co może być wykorzystane w profilaktyce powikłań cukrzycy (stopa cukrzycowa, uszkodzenia nerek, trudno gojące się rany, itp.).

Obrzęki – użytkownicy donoszą też o skuteczności stosowania ADR-4 przy obrzękach i opuchnięciach – zwłaszcza nóg u osób starszych lub chorujących na nerki.

Poprawa krążenia obwodowego – osoby z marznącymi stopami lub dłońmi (zespół Raynaud) najszybciej zauważają poprawę. Niekiedy już po tygodniu regularnego stosowania ADR-4 widzą istotną poprawę ukrwienia oraz ciepłoty dłoni i stóp. użytkownicy donoszą też o skuteczności stosowania ADR-4 przy obrzękach i opuchnięciach – zwłaszcza nóg u osób starszych lub chorujących na nerki.

Usuwanie toksyn i innych szkodliwych substancji – ADR-4 poprzez wzmocnienie nerek, wspomaga procesy oczyszczania organizmu. Dlatego polecany jest profilaktycznie mieszkającym na terenach uprzemysłowionych.

Regularne stosowanie ADR-4 jest ważnym uzupełnieniem codziennej profilaktyki zdrowotnej. Należy jednak pamiętać, że stosowanie ADR-4, pomimo wysokiej wartości profilaktycznej, nie zastępuje leczenia konwencjonalnego; jedynie wspomaga je poprzez wyrównywanie zaburzeń równowagi organizmu i poprawę ukrwienia obwodowego.

Badania

ADR-4 został bardzo wysoko oceniony przez środowiska naukowe, zarówno w Polsce jak i na świecie (patrz menu Technologia ADR). Podkreślana jest nowatorskość zastosowanej w nim idei. Spotkał się on też z bardzo dużym zainteresowaniem badaczy i konsumentów.

Do tej pory badania ADR-4 w Polsce zostały przeprowadzone m.in. w:

•    Pracowni Radiofizycznej Instytutu Radiologii A.M. oraz Zakładu Radiologii Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu,
•    Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi.

 
Jednakże, od stycznia 2016 nie możemy publikować wyników tych badań.


 

Sposób użycia ADR-4 do zmiany właściwości fizycznych wody

Dysk należy położyć płasko napisem „ADR-4” ku górze.

Tuż przed spożyciem napój lub posiłek należy ustawić na dysku na ok. 3–4 minuty.

Kilkulitrowe butelki, kartony czy naczynia należy pozostawić na ADR-4 na ok. 10–15 minut. Płyny należy wstrząsnąć lub zamieszać przed postawieniem na ADR-4.

Bezsporną zaletą ADR-4 jest prostota i powtarzalność stosowania. Bardzo ważne jest też to, że ADR-4 można stosować także do potraw lub napojów gorących Najlepsze do stawiania na ADR-4 są naczynia, ceramiczne, szklane, lub plastikowe. Należy unikać naczyń metalowych.

Każda kolejna obróbka pokarmu czy napoju (gotowanie, smażenie, czy nawet wstawienie go do lodówki lub w pobliżu urządzenia elektrycznego) spowoduje kolejną zmianę właściwości wody – należy ponownie użyć ADR-4.

Herbaty, napary ziołowe czy kawę najlepiej zaparzać w szklance stojącej na ADR-4 – będą one bogatsze w składniki, a ich smak będzie głębszy.

Aby uzyskać trwały efekt poprawy zdrowia należy spożywać przynajmniej 3 szklanki płynów z ADR-4 dziennie, profilaktycznie 1-3 szklanki. Najlepiej jeżeli na ADR-4 będziemy stawiać wszystko co jemy i pijemy - nie zachodzi możliwość przedawkowania.

 

Co stawiać na ADR-4

Spożywane przez nas pokarmy zawierają przynajmniej 40% wody. Dlatego też na ADR-4 można stawiać:

 • zimne i gorące napoje, herbatę, kawę, soki, wino,
 • mleko i nabiał,
 • zupy,
 • owoce,
 • warzywa świeże jak i gotowane,
 • ugotowane ziarna (ryż, kasze),
 • pieczywo,
 • inne.

 


Dbanie o ADR-4

Dysk umieszczony jest w plastikowej obudowie wykonanej z wysokiej jakości tworzywa posiadającego certyfikat dopuszczający je do bezpośredniego kontaktu z żywnością.  

ADR-4 ma 9,5 cm średnicy i 1,7 cm grubości, waży ok. 120g. Do swego działania nie wymaga baterii ani zewnętrznego zasilania.

ADR-4 można myć płynem do mycia naczyń i płukać pod bieżącą wodą, myć w zmywarce. Na ADR-4 można stawiać szklankę z gorącą herbatą lub talerz zupy ale nie można stawiać rozgrzanych naczyń o temperaturze powyżej 80˚C. Może to spowodować odkształcenie plastikowej obudowy.

Upadek dysku może spowodować uszkodzenie mechaniczne. Jeżeli ADR-4 grzechocze to znaczy, że został uszkodzony i należy wymienić go na nowy.

Gwarancja na produkt wynosi 12 miesięcy od daty zakupu. Zapewniamy efektywne działanie przez 5 lat od daty zakupu. Po tym czasie dysk słabnie i należy wymienić go na nowy.

Stary ADR-4 można używać do odstawionej wody dla kwiatów lub zakopać w pobliżu korzenia krzewu lub drzewa.

Otworzenie dysku jest równoznaczne z jego zniszczeniem i nie podlega reklamacji.

 

Nagrody

47. Światowy Salon
Innowacji Brussels
Eureka
Bruksela, 1998 r. 

f

Złoty Medal dla ADR-4  

s

Złota Statuetka
– nagroda specjalna
przyznana przez
Instytut Wspólnoty
Europejskiej dla Promocji
Przedsięwzięć Handlowych


 Stowarzyszenie Polskich
Wynalazców
i Racjonalizatorów
(Warszawa 1998)n

Medal Marii
Skłodowskiej–Curie
za ADR-4 nadany
z okazji jubileuszowej
100. rocznicy odkrycia
polonu i radu. 

   2. Międzynarodowa Wystawa
Wynalazków INNOWACJE
(Gdynia 1999).


i
Srebrny Medal

 

 49. Światowy Salon
Innowacji Brussels
Eureka,
Bruksela, 2000 r.


vf
Złoty Medal
dla ADR-4
 

 

 

 17. Światowe Targi
Innowacji Technicznych
INPEX 2001
(Pittsburg, USA)

 


c
Srebrny Medal
dla ADR+4
w kategorii „Terapia”


 

 

c
Brązowy Medal
dla ADR-4
w kategorii „Nauka”


 

vc

Grand Prix całej wystawy
 
dla ADR-4
 15. Światowy
Zjazd Geniuszy
(Tokio, Japonia,
XI 2001 r)x

 Złoty Medal
dla ADR-4
w kategorii
„Dla ochrony zdrowia”


 

 

 

 

 

 Więcej informacji o ADR-4 w Czytelni

 

Opinie o produkcie (4)

6 lipca 2019

Dla mnie - rewelacja. Działa niemalże jak panaceum. Bóle brzucha, zębów, głowy, bóle kręgosłupa, opuchlizna i inne dolegliwości związane z funkcjonowaniem mojego organizmu. Nie muszę używać medykamentów przy wielu dolegliwościach - zastępuje mi je ADR-4. W domu używam jeden dysk ja, drugi żona. Wielu znajomych również zakupiło i jest zadowolonych. Zaskoczył mnie tylko jeden z kolegów, który przyłożył dysk do bolącego miejsca i stwierdził, że jest potwornie zimny. Odłożył go, gdyż nie mógł tolerować tego zimna. Nie wiem z czego to wynika i bardzo mnie to zastanowiło

22 lipca 2019

Najprostszym doświadczeniem które naocznie udowodni sceptykom że dysk ten powoduje ,,jakieś" zmiany w strukturze wody jest porównanie wyglądu zamrożonych kostek lodu przysłowiowej kranówki i wody która ,,odstała swoje" na ADR-4. Takie doświadczenie może wykonać każdy kto ma w domu lodówkę.

9 stycznia 2020

Pozbyłem się całkowicie zespołu Raynaud.

26 stycznia 2020

Używam już kilka lat. Zacząłem po zawale serca. Jestem bardzo zadowolony.

Produkt dnia
Miernik ME3030B
Miernik ME3030B
535,00 zł
Mata Chair 35 x 35 cm
Mata Chair 35 x 35 cm
129,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl